Скільки ще сірий купол Палацу дітей та юнацтва (який красується у будь-якому збірнику фото Сум!) залишатиметься яскравою обгорткою порожнього усередині, занедбаного приміщення? Яких змін чекають на себе обшарпані стіни круглої зали?
Серед безлічі колективів Палацу дітей та юнацтва, без року – 50 існує клуб альпіністів ім. Євгена Абалакова. Його завсідники, відважні підкорювачі вершин на чолі з кандидатом у майстри спорту, інструктором з альпінізму Вірою Паненко уже десятки років поспіль намагаються поєднати зусилля владних структур, громадськості, небайдужих сумчан, та врешті таки створити нову неочікувану родзинку міста.
Чому саме скалодром?
Одна серед головних причин – три слова: 2020 рік, Олімпіада, скелелазіння. На таку дату заплановане внесення цього молодого виду спорту до переліку олімпійських. Доки спортсмени готуватимуться спіймати синього птаха успіху, міська влада Сум цілком може спіймати свого! «Лише уявіть, - говорить Віра Паненко, - які заходи можна буде проводити на Сумцині у закритому скалодром! Звичайно, наш клуб дуже багато подорожує. Який може бути альпініст без справжніх гір? Але для тренувань так не вистачає скалодром, де усі бажаючі могли б займатися цілий рік, незалежно від погодних умов. Більше того, зала під куполом дозволяє у подальшому сертифікувати змагання світового рівня!»
Унікальному куполу – унікальний вміст!
Допомагати творити на 350 кв. метрах приблизної площі з вертикаллю 18 метрів (міжнародний стандарт для скалодром – 16, 5 м) залучили Серика Казбекова – віце-президента Федерації альпінізму та скелелазіння України. Уже сьогодні він має усі фото, технічні параметри зали та готує проект, який проллє світло на дизайн та конкретний бюджет. Унікальністю скалодром стане його багатофункціональність. Адже одним порухом тканини він закриватиметься і під куполом залишатиметься звичайний актовий зал зі сценою та 600 глядацькими місцями.
Під лежачий камінь вода не тече. Абалаковці діють, а тепер – черга влади.