Nasha emblema

«Абалаковець» сумського ПДЮ знову підкорив Говерлу

У свято Незалежності України вулиці міст наповнюються патріотичною символікою та народними піснями. І саме у цей день, 24 серпня,колектив клубу туристів-альпіністів ім. Є. Абалакова "Абалаковець", що діє на базі сумського Палацу дітей та юнацтва, забрався на одну з найвищих гірських вершин українських Карпат – Говерлу, аби і там розгорнути прапор рідної держави.

Табір юних туристів-альпіністів "Говерла 2014" розташовувався в селі Лазещина, Закарпатської області. Організаторов став дитячий клуб туризму та альпінізму ім. Є. Абалакова. Загалом у заході взяв участь 21 абалаковець віком від 8 до 13 років. Для зручності учасники були поділені на 4 відділення (2 молодших та 2 старших).

Керівник клубу туристів-альпіністів "Абалаковець" Віра Паненко говорить, що це був один із небагатьох досвідів літнього дитячого альпінізму. Попри складні погодні умови, туристам вдалось побувати й у географічному центрі Європи (село Ділове, Рахівський район, Закарпатська область), Яремче (відомий кліматичний курорт), село Солотвино (відоме соленими озерами, куди ропа (насичена солями вода) потрапляє безпосередньо з шахти). А на питання, що сподобалося найбільше, діти одностайно відповіли: "Усе".

Програма табору була дуже насиченою. 23 серпня, у День українського прапору, туристи-альпіністи піднялися на гору Петрос, а потім траверсом, тобто не повертаючись у табір, 24 серпня піднялися на Говерлу.

Особливістю цього подвійного сходження стало те, що абалаковці змогли не лише побувати на двох точках, але й потрапити у дві різні пори року. 23 серпня панувало літо – було спекотно й тепло. А 24 – прийшла осінь: пішов дощ і дув сильний вітер. Але наші герої, звісна річ, були підгтоволеними, тому такі випробування не засмутили молодь, а навпаки, підняли настрій та сприймалися як цікава пригода.

– Я не люблю Говерлу на День Незалежності. Варто тільки зазирнути в історію та побачити, що саме у цей день там завжди щось трапляється. Але, на щастя, усе пройшло дуже вдало.

На вершині Говерли я викрикнула: "Слава Україні!". І що б ви думали? На усі Карпати розкотилась відповідь усіх, хто був у цей час на горі: "Героям слава!". Зайвий раз переконуюся, що кожен повинен робити свою роботу убудь-який час, і що треба вірити у те, що робиш,– ділиться враженнями Віра Паненко.

Тренер з альпінізму, майстер спорту міжнародного класу, володар звання "Спортивна доблесть Палацу дітей та юнацтва" Сергій Бублик зазначив, що сходження на Говерлу – обов’язковий етап професійного розвитку будь-якого альпініста, який серйозно налаштований щодо обраної галузі діяльності.

– Ми недарма обрали саме Говерлу – найвищу точку на території України. Її висота символічна і для нас означає висоту Палацу дітей та юнацтва. Ми так себе позиціонуємо і прагнемо саме до таких висот! – говорить керівник клубу "Абалаковець" Віра Паненко.

Джерело: Сумський Палац Дітей та Юнацтва