Nasha emblema

Туристи-альпіністи святкували день народження клубу "Абалаковець"!

21 березня дійсно святкували математичну круглу дату – 52 роки з дня заснування «Абалаківця» та 38 років Народному музею історії альпінізму.

         Об’єднані духом гір та тропок у актовій залі Палацу дітей та юнацтва зібралися туристи, альпіністи, скелелази, батьки, керівники та випускники клубу. Гумор, ігри, веселощі – взагалі, всі складові дня народження були до душі присутнім. Але знайшлося місце і для серйозних моментів.

         Вшанували пам'ять семикратного чемпіона СРСР зі скелелазіння Хергіані Михайла Віссаріоновича, до 80 річчя «тигру скель» продемонстрували власноруч створений  відеоролик.

         Привітали керівників клубу Віру Андріївну Паненко з почесним званням «Заслужений працівник України» і Андросову Валентину Іванівну з I місцем на Всеукраїнському конкурсі з огляду соціально-педагогічних виховних систем позашкільних навчальних закладів; а також Шимко Миколу з отриманням звання майстер спорту.

         Нарешті настала черга вихованців – для них звучали привітання з першим підкорення Говерли і вручалися відповідні посвідчення і значки.

         Що ж до перспектив, то Віра Андріївна висловилася так: 

- За 2 роки Народному музею історії альпінізму виповниться рівно 40! Тож цей час, всі наші думки, проекти, сили будуть спрямовані на його реконструкцію, щоб зробити його ще й  Міжнародним!

Нагадаємо, що музей носить назву «Зразкового» і «Народного», має 21 розділ і налічує 7 400 експонатів, серед яких є просто унікальні.

         На цьому свято і завершилося, залишається зазначити одну маленьку, але важливу деталь. Офіційна дата  дня народження клубу «Абалаковець» - 24 березня. Цього року зібралися раніше, ніж зазвичай, з однієї причини. Далі пряма мова Паненко В. А.: «Наші туристи будуть у поході, а хотілося, щоб свято було для всіх».

         Абалаківці своїх не залишають – ані в горі, ані в радощі!

Ляхман А.

Джерело: Сумський Палац Дітей та Юнацтва