25 березня 2017 року в Сумському Палаці дітей та юнацтва відбувся вечір, присвячений дню народження клубу туристів – альпіністів імені Євгена Абалакова та 40 – річчю Народного музею історії альпінізму. В актовій залі зібралися ветерани альпінізму та гості, випускники клубу та сьогоднішні гуртківці, альпіністи та туристи міста, педагоги Палацу та батьки вихованців. День народження клубу – це привід згадати, як пройшов рік, підвести підсумки, Та розповідати про клубні заходи можна довго. Адже з березня по березень в клубі проведено 32 заходи. Серед них змагання з туризму та орієнтування, масовий похід «Сумський радіус» та ігри - квести, пригодницька гонка «Перевір себе на міцність» та першості клубу зі скелелазіння, 16-й Фестиваль авторської пісні та 20-й Меморіал «Пам’яті друзів», краєзнавчі конференції та альплекторії, навчально-тренувальні збори та чемпіонати області з видів туризму, спортивні походи та альпініади…
Та головним іменинником був Народний музей історії альпінізму! Йому 40 років! І всі роки свого існування Народний музей історії альпінізму користується великою популярністю серед сумчан та гостей міста. Для багатьох людей він став першим кроком в гори.
На вечорі йшла розмова про те, як з’являються нові розділи та експонати в нашому музеї. Для прикладу взяли розділ «Вершини снігових барсів». А хто такі – «снігові барси»? Коротенька довідка. Норматив «Підкорювач найвищих гір СРСР»
, неофіційний титул «Сніговий барс» присвоюється за підкорення всіх п’яти семитисячників колишнього Радянського Союзу: два піки в горах Тянь-Шаню - пік Перемоги (7439 м) та пік Хан-Тенгрі(7010 м), три піки на Памірі - Пік Ісмаіла Сомоні (в минулому пік Комунізму, 7495 м), пік Абу алі ібн Сіно (в минулому пік Ленина, 7134 м), пік Євгенії Корженевської (7105 м).
Окрасою розділу «Вершини снігових барсів» є наші, сумські, «снігові барси»! А їх у нашому місті на сьогодні п’ять! П’ять «снігових барсів»!.
Кондаков Євген Іванович – майстер спорту, «сніговий барс» з 1981 року.
За свій 30 – річний альпіністський стаж Є.Кондаков здійснив біля 100 горосходжень. З них: 25 маршрутів 5-ї і 5 маршрутів 6-ї категорії складності, 14 першопроходжень і 2 першосходження .
Мітюхін Федір Петрович – голова Сумської обласної ФАіС, майстер спорту, заслужений тренер України, кавалер ордену «Едельвейс», в 2002 році став «Сніговим барсом», ( №506).
В 2015 році третім «сніговим барсом» на Сумщині став Бублик Сергій Юрійович, випускник, а на сьогодні тренер клубу «Абалаковець», майстер спорту міжнародного класу, гімалаєць.
В 2016 році «сніговими барсами» стали відразу два альпіністи – випускник клубу «Абалаковець», гімалаєць, майстер спорту міжнародного класу Рошко Володимир Іванович та майстер спорту Романенко Дмитро Борисович.
Всі вони, (крім Кондакова Є.І., захворів), були на вечорі, ділились враженнями від сходжень, відповідали на питання.
Ми пишаємося тим, що Бублик Сергій і Рошко Володимир родом з клубу "Абалаковець", прийшли в клуб малими школярами, а виросли до майстрів спорту міжнародного класу і «снігових барсів»! Гарний приклад для малечі!
Мітюхін Ф.П. подарував музею плакат. На ньому залишили свої підписи всі сумські «снігові барси». Від сьогодні цей плакат займе достойне місце в розділі «Вершини снігових барсів». Присутні дивились фото та фільми, відгадували запитання вікторини та фотографувались на пам’ять. (Фільми можна переглянути на сайті ПДЮ). Потім бажаючі переглянули виставку фотографій випускника клубу «Абалаковець» Чистовського Генадія, яка відкрилась в рекреації актової зали та ще раз відвідали Народний музей історії альпінізму.
За вагомий внесок у розвиток музейної справи та з нагоди 40-річчя з дня створення музей нагороджено грамотою відділу культури та туризму Сумської міської ради.
Давайте ще раз привітаємо клуб «Абалаковець» та Народний музей історії альпінізму з днем народження!